Twierdza Kraków obszar VII cz. 2

Wycieczka środkami komunikacji zbiorowej
Data: 9.03.2014 (niedziela)

Prowadzący:

Andrzej Skibiński

Trasy:

Bez szlaku schron amunicyjny Swoszowice , ul. Moczydło,
czarnym szlakiem do fortu 51 ½ „Swoszowice” /zwiedzanie fortu/.
Dalej czarnym szlakiem do fortu 51 „Rajsko”-fortu 50½West „Kosocice”
-fortu 50½ Ost „Barycz /Kosocice”-fort 50 „Prokocim”.
Z przystanków MPK można odjechać w każdym kierunku.
Długość trasy około 9 km
Serdecznie zapraszam.
Dodatkowe informacje a.skibinski@onet.eu lub tel. +48 888 974 950

O wycieczce:

Żałuję, ale nic się ciekawego nie działo. Przedeptaliśmy 10.7 km od 11.00 do godz. 17-ej, wydaliśmy po 10 zł na wstęp do fortu Swoszowice. Stefan skomentował, że pierwszy raz dobrze zainwestował taką dużą kwotę -zgadzam się. Zaliczyliśmy wszystko co było w programie - nie odpuścili, a latali po tych fortach nawet Panie zarazili, mnie nie. Acha Józek o mało nie padł z głodu - Andrzej nie zaplanował ławki i stolików na trasie. Panie tylko posilały się w biegu, a ja nie wyrobiłem. Dla urozmaicenie to pogoda była jak drut !
Uczestnik

Kaponiera w Poznaniu


Kaponiera Kolejowa - samodzielny obiekt fortyfikacyjny wchodzący w skład Twierdzy Poznań. Została zbudowana w 1872 roku w celu osłaniania ogniem linii kolejowych prowadzących w kierunku Torunia i Stargardu Szczecińskiego. Położona pod drogą wylotową biegnącą od Bramy Berlińskiej w kierunku pierwszego dworca kolejowego przy ul. Gajowej.
( Zdjęcie i treść skopiowane z Wikipedii).

Do czego doszło, niechęć do fortów prysnęła u Basi, Agnieszki, u mnie, czy u Grażynki, dowiem się. Na początku żartowałyśmy po włosku - la fortezza interezzante, ale Kaponiera? Od tego się zaczęło, rozbudziła nasze zainteresowania i o dziwo kolejne fortyfikacje zaliczyłyśmy nie tylko zewnątrz ale i od wewnątrz. Dlaczego szczególnie mnie zaintrygowała Kaponiera? Kopia z Wikipedii wszystko wyjaśni, wytłumaczy. Poproszę o reply, trochę przegapiłam i teraz żałuję, że nie wykazałam zainteresowana od początku zwiedzania.
Marylka

Zdjęcia:

Twierdza Kraków obszar VII cz.2 9.03.2014 19:56


Komentarze:

Jędruś   (10:05 10.03.2014)
Czołem Wiara!
Nie przypuszczałem że będzie takie zainteresowanie -tradytorami, poterną, kaponierami itp,itd /określenia do zapamiętania przez Marylke/. Co zaś się tyczy spraw Tytusa podaje namiary - Muzeum Spraw Wojskowych "biuro@mswojsk.com"
tel.797851822 Zbigniew Feliksiewicz Dyrektor Muzeum /dotyczy fortu Swoszowice/.
Pozdrawiam i zapraszam na następną wyprawę.
Czołem.
Agnieszka   (22:18 10.03.2014)
Witam niedzielną grupę z którą było mi przyjemnie dreptać do fortów :) Bardzo dziękuję za ciepłe przyjęcie i cudne słońce i widoki oj piękne :)
Mam nadzieję, że wyruszę z Wami ponownie..
Dla Basi przygotowuję włoską płytę, a dla Marysi specjalne słowo włoskie LA Caponiera :) tak tak dokładnie brzmi jak po polsku :)
Chciałam dodać, że jestem zafascynowana siłą grupy i aż cieszą się młode oczy i serce, jak widzą z jaką energią można przeżyć życie:) będę się od Was uczyć!
Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)!
ya   (07:10 11.03.2014)
Tradytor, poterna, nie wspomnę o kaponierze, nawet kazamaty nie są mi obce. Wszystkie terminy już przyswoiłam. Wiadomo, podróże kształcą, choćby najkrótsze w ramach sieciówki mpk.

Dodaj komentarz:





« Wróć do listy wycieczek